Obec- Rozhodnutí o cenách vodného a stočného od 1.1.2025

Rozhodnutí zastupitelstva Obce Sousedovice o cenách vodného a stočného č. R1/2024

Zastupitelstvo obce Sousedovice schválilo na svém zasedání dne 17.12.2024 usnesením číslo 9/197/24  výši vodného a stočného s platností od 01.01.2025

Článek č.1 – Předmět rozhodnutí
Rozhodnutí zastupitelstva obce stanoví u všech nemovitostí připojených na vodovodní a kanalizační řad ve vlastnictví Obce Sousedovice úhradu vodného a stočného v jednosložkové formě.
Poplatek za stočné se bude účtovat za počet fyzických osob zdržujících se na adrese nemovitosti. Fyzická a právnická osoba, která má ve vlastnictví stavbu určenou k individuální rekreaci, byt nebo rodinný dům a není zde hlášena k trvalému pobytu žádná fyzická osoba a zároveň není nemovitost užívána jinou osobou, je účtován poplatek stočného odpovídající jedné fyzické osobě. Má-li ke stavbě určené k individuální rekreaci, bytu nebo rodinného domu vlastnické právo více osob, jsou povinny tyto platit poplatek společně a nerozdílně.

Článek č. 2 – Výše vodného a stočného
Výše vodného je stanovena 30,-kč/1m3 bez DPH.
Stočné se bude účtovat dle vyhlášky MZe, průměrná spotřeba 35m3/1 osobu /1 rok x 20,-Kč bez DPH. Celkem stočné ve výši 700Kč/1 osobu/1 rok bez DPH.

Stanovení pevné složky, která činí u přípojky za připojení a rok bez DPH:

Kategorie A cena bez DPH 365,-Kč
Kategorie B cena bez DPH 1460,-Kč
Kategorie C cena bez DPH 2190,-Kč

a)  Vodoměry kategorie A  Tvoří převážnou část vodoměrů v síti, které se osazují na přípojkách bez speciálních požadavků na množství odebrané vody a požární zabezpečení. Typicky se osazují na vodovodní přípojky k rodinným domům, rekreačním domům, zahrádkám.
 b)  Vodoměry kategorie B jsou na přípojkách u staveb s větší potřebou vody, jedná se o bytové domy a malé provozovny.
c)  Vodoměry kategorie C jsou zpravidla osazeny na přípojkách u staveb s vyšší potřebou vody středních a větších provozoven či průmyslových a zemědělských podniků.

Článek č.3- Platnost rozhodnutí
Tímto se ruší Rozhodnutí zastupitelstva Obce Sousedovice o cenách vodného a stočného č. 2/2023  ze dne 15.12.2023.  Toto rozhodnutí nabývá účinnosti dne 01.01.2025.



Napsat komentář